sobota 23. ledna 2016

E-cigareta v autě

V tomto článku si něco povíme o vapování v autě.


Kam s e-cigaretou

Většina aut má dnes místa pro odložení pití (láhve/kelímku) a tak je to nejklasičtější místo pro umístění e-cigarety, aby za jízdy necestovala od čelního skla až po rezervu. Pro eGo baterie se dá koupit jednoduchý nalepovací držák viz. foto. Pro větší mody/gripy je možné použít univerzální držák pro mobilní telefony, který má roztahovací "kleště". Všeobecně je vhodné si najít místo, ze kterého se nehne, aby nedošlo k jejímu poškození při nějakém prudkém manévru. Stejně tak není na škodu si na mod/grip pořídit pouzdro, které ho ochrání od případných ťukanců.


Jaký výkon

Co si budeme povídat, vypouštět mraky na 150W směrem dopředu není úplně vhodné, protože můžete přehlédnout dítě běžící za míčem, srnku, imigranta a nebo mimoně. Malým pomocníkem je okno otevřené na malou škvírku, kterým bude pára rychle utíkat (vzpomeňte si na film, kde se roztrhne letadlo a cestující jsou vysáváni ven). Tak či tak doporučuji jít s výkonem dolu, aby byl výhled čistý a jasný.

Mlžící se okna

Mlžící se okna jsou bohužel trochu synonymem vapingu. Pára z e-cigarety se na okna ráda chytá a pomalu ale jistě vzniká jemný film. Pro okamžité řešení doporučuji zapnout režim odmlžení předního okna, který kombinuje rychlý proud vzduchu v kombinaci se zapnutou klimatizací (klimatizace vysušuje vzduch). Tak či tak to chce alespoň jednou za měsíc okno omýt okenou nebo jiným odmašťovacím přípravkem na okna.

Bezpečnost

Za prvé je dobré myslet na své zuby, pokud nemáte Skládu na vzduchu, která odfiltruje každý výmol, proč? Protože pokud najedete na výmol s kovovým driptipem u zubů, můžete o nějaký ten zub přijít. Proto doporučuji dávat buď bacha a nebo si vzít plastový driptip. Dobré je také mít driptip mezi zuby a ne před nimi, jako obvykle. Jedná se spíše o takové extrémnější doporučení, ale je dobré myslet na všechno. 
Samozřejmě nepřichází v úvahu doplňování liquidu za jízdy nebo hledání kabelu pro nabíjení. Stejně tak pokud Vám e-cigareta z nějakého neznámého důvodu začne protékat, raději ji někam odložte a problém řešte, když auto bude stát na místě.
Stejně tak není úplně vhodné nechávat e-cigaretu v autě zmrznout a nebo v létě upéct. Viz článek E-cigareta v zimě.
Příslušenství pro kapání za jízdy.2 komentáře:

  1. VaporFi is the #1 electronic cigarettes provider on the market.

    OdpovědětVymazat
  2. If you are just getting started, sigelei kaos z mod is definitely the best choice. Besides hugo vapor boxer rader 211w box mod has absolutely amazing flavors, produces lots of vapor, has a great battery, is extremely convenient to use. Shipping is fast and vapesourcing.com customer service is friendly. Nothing bad to say.

    OdpovědětVymazat